testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı

1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Öğr. Üyesi Mesture KAYHAN ALTAY, Dr. Öğr. Üyesi Feride ÖZYILDIRIM GÜMÜŞ, Doç. Dr. Hakan YAMAN, Ayşe ÖZER, Dr. Öğr. Üyesi Şeyma ŞENGİL AKAR tarafından 208 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 127 Cevabı” ise önce sorular kaleme alındı daha sonra kitabının soruları öğretmenlerce çözülerek sizlere sunuldu. İlk önce sorular daha sonra ise cevaplar mevcuttur. EgitimSayfam.com ailesi olarak başlarılar dileriz.

SORULAR

Soru:

1. tepside 6 sandviç vardır, 2. tepsideki sandviçlerin üstü örtülüdür, İki tepside toplam 16 sandviç vardır, Buna göre üstü örtülü sandviçler kaç tanedir?

1. tepside 6 sandviç var. Toplamda 16 sandviç var. 2. tepsideki sandviç sayısını bulmalıyız. 6’nın üstüne ekleme yapacağız. 6’nın üstüne kaç eklersek 16 elde ederiz?

Üstü örtülü sandviçlerin sayısı 11 olsaydı toplam kaç sandviç olurdu?

  • Cevap: 1. Sinif MHG Yayinlari Matematik Ders Kitabi Sayfa 127 Cevabi
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.