testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 135 Cevabı

1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 135 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Öğr. Üyesi Mesture KAYHAN ALTAY, Dr. Öğr. Üyesi Feride ÖZYILDIRIM GÜMÜŞ, Doç. Dr. Hakan YAMAN, Ayşe ÖZER, Dr. Öğr. Üyesi Şeyma ŞENGİL AKAR tarafından 208 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Serkan AVCI tarafından yapılmış.

1. Sınıf MHG Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 135 Cevabı” ise önce sorular kaleme alındı daha sonra kitabının soruları öğretmenlerce çözülerek sizlere sunuldu. İlk önce sorular daha sonra ise cevaplar mevcuttur. EgitimSayfam.com ailesi olarak başlarılar dileriz.

SORULAR

Soru:

Sınıfımızdaki öğrencilerin 4’ü gözlük takıyor, 17’si gözlük takmıyor, Gözlük takmayanlar, gözlük takanlardan kaç fazladır?

Elif 19 sayfalık bir kitabın 10 sayfasını okudu, Geriye okunmamış kaç sayfa kaldı? Zihinden hesaplayınız,

Lütfi dede, bankada işlem sırasını beklemektedir, Kuyrukta kendisi dâhil 9 kişi vardır, Lütfi dede 3, sıradadır, Lütfi dedenin arkasında kaç kişi vardır?

Yandaki resme göre bir problem kurunuz, Kurduğunuz problemi çözünüz,

  • Cevap:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.