testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Tema Erdemler Tema Değerlendirme Çalışmaları Cevapları (2. Sınıf Türkçe)

1. Tema Erdemler Tema Değerlendirme Çalışmaları cevapları ve soruları, Ada Matbaacılık 2. Sınıf Türkçe Ders kitabı sayfa 39-40

1. Tema Erdemler Tema Değerlendirme Çalışmaları Cevapları

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Sayfa 39 Cevabı

1. Noktalı yerleri, aşağıdaki kelimelerden uygun olanıyla tamamlayınız.

sevgisiz istiyor arkadaşlarım şimdi

  • Cevap:

Tatilde arkadaşlarımla oyunlar oynadık, Onlarla vakit geçirmek çok güzeldi, İyi ki arkadaşlarım var, İnsan arkadaşsız yapamıyor, Daha doğrusu sevgisiz yapamıyor, Hep sevdikleriyle, arkadaşlarıyla birlikte olmak istiyor.

2. Çocuklarla özelliklerini eşleştiriniz.

  • Cevap: 39 4

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Sayfa 40 Cevabı

3. Aşağıdaki metni okuyunuz. Sorulan metne göre cevaplayınız.

Ceren, servise bindi. Sınıf arkadaşı Ozan üzgündü. Belli ki bir sorunu vardı, Ceren: “Neyin var Ozan? Pek iyi görünmüyorsun/’ dedi, Ozan cevap vermedi. Ceren, ona yardımcı olmak istiyordu. “Biz arkadaş değil miyiz? Öğretmenimiz de ‘Dertler paylaştıkça azalır, sevinçler paylaşınca çoğalır.’ demiyor mu?” diye üsteledi. Ozan: “Haklısın,” dedi. “Dün elektrikler kesildiği için ödevimi yapamadım, onun için üzgünüm,” Ceren: “Bunda üzülecek ne var? Öğretmenimize söylersin. O da anlayışla karşılayacaktır bunu,” dedi.

Ceren, Ozana öğretmenlerinin hangi sözünü hatırlattı?

  • Cevap: “Dertler paylaştıkça azalır, sevinçler paylaşınca çoğalır” sözünü hatırlatmıştır.

Ozan niçin üzgünmüş?

  • Cevap: Dün elektrikler kesildiği için ödevini yapamamış, onun için üzgünmüş.

4. Aşağıdaki tebrik kartını inceleyiniz, Yapılan yazım yanlışlarını bulup doğrusunu yazınız.

Canım arkadaşım zeynep, Doğum günün Kutlu olsun, gelemediğim için özür dilerim, Hediyemi, annemle ankara’ya gelince vereceğim.

  • Cevap: Canım Arkadaşım Zeynep, Doğum Günün Kutlu Olsun, gelemediğim için özür dilerim, hediyemi, annemle Ankara’ya gelince vereceğim.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Yayınları Erdemler Teması Sayfa 39-40 1. Tema Değerlendirme Çalışmaları Soruları ve Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.