testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıAşağıda verilen kelimelerle anlamlı ve kurallı cümleler oluşturup yazınız. Yazdığınız cümlelerin sonuna uygun noktalama işaretlerini koyunuz.

“Aşağıda verilen kelimelerle anlamlı ve kurallı cümleler oluşturup yazınız. Yazdığınız cümlelerin sonuna uygun noktalama işaretlerini koyunuz.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıda verilen kelimelerle anlamlı ve kurallı cümleler oluşturup yazınız. Yazdığınız cümlelerin sonuna uygun noktalama işaretlerini koyunuz.

Soru: Aşağıda verilen kelimelerle anlamlı ve kurallı cümleler oluşturup yazınız. Yazdığınız cümlelerin sonuna uygun noktalama işaretlerini koyunuz.

  • Cevap: 

hazinenin bilmediğini yerini söyledi

  • Cevap: Hazinenin yerini bilmediği söyledi.

yılmadan bulursunuz hiç ararsanız

  • Cevap:

çiftçilik geçinirler amcamlar yaparak

  • Cevap: Amcamlar çiftçilik yaparak geçinir.

domates yetiştirir komşumuz bahçesinde

  • Cevap: Komşumuz bahçesinde domates yetiştirir.

bahçemizi bahar dedem beller aylarında

  • Cevap: Dedem bahar aylarında bahçemizi beller.

1. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Bilim ve Kültür Yayınları Sayfa 30 Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.