testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıAşağıdaki ifadeleri okuyalım. İfadelerin doğru mu, yanlış mı olduğunu belirleyelim. Buna göre ilgili kutuyu örnekteki gibi işaretleyelim.

“Aşağıdaki ifadeleri okuyalım. İfadelerin doğru mu, yanlış mı olduğunu belirleyelim. Buna göre ilgili kutuyu örnekteki gibi işaretleyelim.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki ifadeleri okuyalım. İfadelerin doğru mu, yanlış mı olduğunu belirleyelim. Buna göre ilgili kutuyu örnekteki gibi işaretleyelim.

Aşağıdaki ifadeleri okuyalım. İfadelerin doğru mu, yanlış mı olduğunu belirleyelim. Buna göre ilgili kutuyu örnekteki gibi işaretleyelim.

  • Cevap: 

Üstü açık araçlarda yolculuk yapmamalıyız. (D)
İnternet’te tanıştığımız kişilere telefon numaramızı ve adresimizi vermemeliyiz. (D)
İnşaat sahaları oyun oynamak için güvenli yerlerden biri değildir. (D)
Araçlarda yolculuk yaparken ayakta durmalıyız. (Y)
Çocuk parkları güvenilir alanlardır. (D)
Reçetesiz ilaç kullanmamalıyız. (D)
Acil durumlarda yardım alabileceğimiz kurumların telefon numaralarını ezberlemeliyiz. (D)

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Kök-e Yayınları Sayfa 141 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.