testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıAtatürk’ün çocukluğunu araştıralım. Edindiğimiz bilgileri arkadaşlarımızla paylaşalım.

“Atatürk’ün çocukluğunu araştıralım. Edindiğimiz bilgileri arkadaşlarımızla paylaşalım.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Atatürk’ün çocukluğunu araştıralım. Edindiğimiz bilgileri arkadaşlarımızla paylaşalım.

Atatürk’ün çocukluğunu araştıralım. Edindiğimiz bilgileri arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap: Önderimiz, Mustafa Kemal Atatürk, 1881 yılında Selanik’te doğmuştur. Annesi Zübeyde Hanım ve babası Ali Rıza Efendi olarak kabul edilmektedir. Mustafa Kemal Atatürk, ilk olarak Selanik’te mahalle mektebine vermişlerdir. Mustafa Kemal Atatürk , babasının isteği sonucunda Şemsi Efendi Okulu’na başlamıştır. Zeki bir öğrenci olan Mustafa Kemal Atatürk, bir matematik dersinde Öğretmenin  adına Mustafa olduğu için onun adına Kemal eklemesi yapmıştır. Sonrasında Mustafa Kemal Atatürk askeri liseye gitmiş ve subay olmuştur.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Kök-e Yayınları Sayfa 155 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.