testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıÇocuklara Öneriler Metni Etkinlik Cevapları (1. Sınıf Türkçe)

05.11.2023

Çocuklara öneriler metni cevapları ve soruları, Ada Matbaacılık 1. Sınıf Türkçe Ders kitabı sayfa 27 (Sağlık ve Spor Teması)

Çocuklara Öneriler Metni Cevapları

1. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Sayfa 27 Cevabı

ÇOCUKLARA ÖNERİLER

Sevgili arkadaşlar, ben buz parçasıyım

Biliyorum, hepiniz koşarak oynamayı çok seviyorsunuz. Fakat koşarken zaman zaman düşerek kendinizi incitebiliyorsunuz.

İşte, düştüğünüz zamanlarda ve küçük yanıklarınızda ben hemen sizin yardımınıza gelirim. Beni bir beze sararak incinmiş ve yanmış bölgenize tutun. Verdiğim soğuklukla incinen yerinizin daha fazla şişmesini engeller, ağrıyı azaltırım. Sonra da büyükleriniz o bölgeye kremler sürer.

Kısa sürede tamamen iyileşirsiniz. Fakat en iyisi, düşüp bir yerlerinizin incinmemesi için oynarken daha dikkatli olun, olur mu?

Bazı arkadaşlarınız beni içeceklerine de katıyorlar.

Ben içecekleri soğuttuğum için istemeden de olsa onların boğazlarını ağrıtıp hasta olmalarına sebep olabiliyorum. Oysa ben hasta olmanızı hiç istemiyorum.a

Hadi arkadaşlar, erimeden görevimi yapayım da Alper’ ayak bileğini iyileştireyim.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

1. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Yayıncılık Sağlık ve Spor Teması Sayfa 27 Çocuklara öneriler Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.