testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıÇocukluğumdaki Bayramlar Metni Etkinlik Cevapları (2. Sınıf Türkçe)

Çocukluğumdaki Bayramlar metni cevapları ve soruları, Ada Matbaacılık 2. Sınıf Türkçe Ders kitabı sayfa 67-68 (Millî Kültürümüz Teması)

Çocukluğumdaki Bayramlar Metni Cevapları

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Sayfa 67 Cevabı

ÇOCUKLUĞUMDAKİ BAYRAMLAR

Bayram öncesi annem bizi terziye götürürdü. Kardeşlerimle bana bayramlık elbise diktirirdi. Babam da bayram tebriği için kartlar hazırlardı. Bayram arifesinde doyduğum için Kurban Bayramı’m, Ramazan Bayramı’ndan birazcık daha fazla severdim. Perşembe günleri banyo günümüzdü. Arife günleri de tepeden tırnağa yıkanırdık. Babam Kuran okurdu sessizce. Bayramlarda güneş doğmadan kalkardık. Uyandığımızda babam, bayram namazına gitmiş olurdu. O döner dönmez bayramlaşma töreni başlardı evde, Önce babamızın elini öper bayram harçlıklarımızı alırdık, Sonra annemizin, ninemizin ellerini öperdik. Derken ilk misafirler gelirdi, Kahvelerini içer, şekerlerini alıp giderlerdi, (…) Ben, Şükrü ağabeyin yolunu gözlerdim hep, Bayram yerine o götürürdü beni, Orada atlıkarıncaya biner, Karagöz oyunu seyrederdik, Sonra da sinemada film izlerdik, (…) Ertesi günkü bayram gezmelerine annemle babam beni de götürürlerdi, Akraba ve tanıdıklarımıza giderdik. (…)

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Yayınları Millî Kültürümüz Teması Sayfa 67-68 Çocukluğumdaki Bayramlar Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.