testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıEvimin Yeri Metni Cevapları (1. Sınıf Hayat Bilgisi)

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ardıç Yayıncılık 2. Ünite Evimizde Hayat Sayfa 59, 60, 61 Evimin Yeri Etkinlik Soruları ve Cevapları

Evimin Yeri Metni Cevapları (1. Sınıf Hayat Bilgisi)

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 59 Cevabı 

Evinizin yerini tarif etmeniz istendiğinde, neler söyleyebilirsiniz?

  • Cevap: Bizim evimiz okulumuzun iki arka sokağındadır. Evimizin solunda büyük bir market sağında ise iki apartman var, evimizin karşısında, büyük bir market bulunuyor. 

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 60 Cevabı 

Tanıtım kartındaki bilgilerimizi, tanımadığımız kişilerle paylaşmamalıyız. Bilgilerimizi sadece öğretmenimiz ve okul çalışanları ile paylaşabiliriz. Evinizin yerini tarif ediniz.

  • Cevap: İnönü Mahallesi, Sevgi Sokak, Safir Apartmanı, Kat 3, Daire: 8 Kadıköy / İstanbul

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 61 Cevabı 

Çiçek üzerindeki kelimeleri kullanarak cümleler kurunuz.

61 3

  • Cevap: Şimdi size evimi tarif edeceğim. Evimiz okulumuzun sağındadır. Evimizin solunda manav vardır. Karşısından büyük bir market arkasından ise market vardır. Evimizin önün çocuk parkı var. Evimizin adresi: İnönü Mahallesi, Sevgi Sokak, Safir Apartmanı, Kat 3, Daire: 8 Kadıköy / İstanbul

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ardıç Yayıncılık 2. Ünite Evimizde Hayat Sayfa 59, 60, 61 Evimin Yeri Etkinlik Soruları ve Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.