testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıFarklı Kültürler Bir Arada Metni Cevapları (1. Sınıf Hayat Bilgisi)

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ardıç Yayıncılık 5. Ünite Ülkemizde Hayat Sayfa 148, 149, 150 Farklı Kültürler Bir Arada Etkinlik Soruları ve Cevapları

Farklı Kültürler Bir Arada Metni Cevapları (1. Sınıf Hayat Bilgisi)

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 148 Cevabı 

Görseldeki çocukların yerinde siz olsaydınız neler hissederdiniz? Söyleyiniz.148 2

  • Cevap: Çok üzülürdüm ve duygulanırdım. 

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 149 Cevabı 

Okulunuzda, mahallenizde başka ülkelerden gelen arkadaşlarınız var mı? Birlikte hangi oyunları oynuyorsunuz? Söyleyiniz.

  • Cevap: Hem okulumda hem de mahallemde Suriyeli arkadaşlarım var. Onlarla birlikte yakalamaca, futbol ve yakan top oyunlarını oynuyorum. 

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 150 Cevabı 

Aşağıda verilen alana, ülkemize göç etmiş insanlara karşı duygu ve düşüncelerinizi anla­tan kısa bir yazı yazınız.

  • Cevap:  Ülkemize göç etmiş insanlara her zaman saygı duymalıyız. Onlar asla ve asla kendi ülkelerini terk etmek istemezlerdi. Ülkelerinde yaşamış oldukları zor şartlardan dolayı ülkelerini terk etmişler, ülkemize sığınmışlar ve bizler de onları misafir etmişiz. 

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ardıç Yayıncılık 5. Ünite Ülkemizde Hayat Sayfa 148, 149, 150 Farklı Kültürler Bir Arada Etkinlik Soruları ve Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.