testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıFutbolcu Efe Metni Etkinlik Cevapları (2. Sınıf Türkçe)

Futbolcu Efe metni cevapları ve soruları, Ada Matbaacılık 2. Sınıf Türkçe Ders kitabı sayfa 190-191-192-193-194 (Sağlık ve Spor Teması)

Futbolcu Efe Metni Cevapları

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Sayfa 190 Cevabı

FUTBOLCU EFE
Efe, futbolu çok sevdiği hâlde bir türlü oynayamazdı, Bu nedenle arkadaşları onu mahalle takımında ‘, ancak yedek oyuncu yaparlardı. Bir yün Efeye yeni bir futbol ayakkabısı alındı, Ama bu ayakkabı farklıydı. Çünkü konuşuyordu! Efenin üzüntüsünü anlamıştı, , iyi bir futbolcu nasıl olun öğretecekti, Bunun için Efeyle anlaşma yaptı, Antrenman için bahçeye çıktılar. “Efe, her işte olduğu gibi futbolda da kurallar vardır.” dedi geni futbol ayakkabısı. “Bu kuralları yerine getirmediğin sürece başarılı olamazsın, Yıllar önce, dünyaca ünlü futbolcu Pele’nin de antrenörüydüm, ilk antrenörlüğüm böyle başlamıştı. Pele de tıpkı senin gibiydi. Düzenli çalışma, düzenli uyku ve düzenli beslenmeden sonra başarılı oldu, Şimdi sıra sende.” diye ekledi. Günlerce çalıştılar, Sonuçta Efe disiplinli bir futbolcu oldu. Uzun zamandır arkadaşlarının mahalle maçlarını izlemeye gidememişti, (…) Ertesi gün forması ile ayakkabılarını giyip arkadaşlarının yanına gitti, Maçta oynamak istediğini söyledi. “Bu iş sana göre değil, Şu anda final maçı var.” dedi arkadaşları. “Siz bili rsiniz, Bana ihtiyaç duyarsanız buradayım,” diye cevap verdi Efe, Sonunda beklenen maç başladı. Efenin arkadaşları komşu mahallenin takımı karşısında çok zor durumdaydı, Bir bir yedikleri goller yetmiyor gibi sık sık sakatlananlar oluyordu. Derken üçüncü oyuncu da sakatlanarak maçı bırakmak zorunda kaldı. Yedek oyuncusu kalmayan hoca çaresizlikten Efeyi oyuna aldı. Efe, sahaya girmesiyle birlikte fırtına gibi esmeye başladı, Karşısında hiçbir rakip dayanmıyor, gol üstüne gol atıyordu, izleyiciler onu ayakta alkışlıyor, “Efe! Efe!” diye tezahürat yağdırıyorlardı, Bu durumu gören arkadaşları şaşkınlık içerisinde onu izlemekten kendilerini olamıyorlardı. Yenilirken Efenin attığı altı golle şampiyon oldular. Arkadaşları Efeyi sevinçle kucakladılar. Çalıştırıcı hoca: “Efe, yıllardır beklediğimiz kupaya senin sayende sahip olduk. Bu kupa ancak senin ellerine yakışır,” dedi. Efe arkadaşlarının omzundan indi, Hayallerini süsleyen kupayı alıp öptü. Sonra da onu havaya kaldırıp seyircileri selamladı, (…) Efe, başarının programlı çalışmayla birlikte geldiğini, konuşan ayakkabıları sayesinde öğrendi.

  • Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Yayınları Sağlık ve Spor Teması Sayfa 190-191-192-193-194 Futbolcu Efe Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.