testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıGünlük yaşamda uymamız gereken güvenlik kurallarına örnekler veriniz.

Günlük yaşamda uymamız gereken güvenlik kurallarına örnekler veriniz.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Günlük yaşamda uymamız gereken güvenlik kurallarına örnekler veriniz.

Soru: Günlük yaşamda uymamız gereken güvenlik kurallarına örnekler veriniz.

  • Cevap: Pencere ve balkonlar, düşme tehlikesi olan yerlerdir. Bu nedenle pencere ve balkonları kullanırken dikkatli olmalıyız. Pencere ve balkonlar, düşme tehlikesi olan yerlerdir. Bu nedenle pencere ve balkonları kullanırken dikkatli olmalıyız. merdivenlerden inerken ve çıkarken merdivenin sağ tarafını kullanmalıyız. Asansöre binerken güvenlik kurallarına uymalıyız. Islak zeminler kaygan olduğu için buralarda dikkatli yürümeliyiz. Kibrit, çakmak, ocak, açıkta duran kablolar ve elektrik prizleri kazalara neden olabilir. Bunlardan kaynaklanan kazalar ölümcül sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle bunlarla oynamamalıyız

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 113 Cevabı  ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.