testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıKaynakları Doğru Kullanma Metni Cevapları (1. Sınıf Hayat Bilgisi)

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ardıç Yayıncılık 2. Ünite Evimizde Hayat Sayfa 65, 66, 67  Kaynakları Doğru Kullanma Etkinlik Soruları ve Cevapları

Kaynakları Doğru Kullanma Metni Cevapları (1. Sınıf Hayat Bilgisi)

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı 

Dişinizi fırçalarken ne kadar diş macunu kullanıyorsunuz? Söyleyiniz.

  • Cevap: Dişlerimi fırçalarken bir mercimek tanesi büyüklüğü kadar diş macunu kullanıyorum. 

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı 

Kaynakları kullanırken siz nelere dikkat ediyorsunuz?

  • Cevap: Kaynakları kullanırken ihtiyacımız kadar olanı kullanmaya ve israf etmemeye dikkat ediyorum. 

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 67 Cevabı 

Görselleri inceleyiniz. Kaynakların kullanımıyla ilgili doğru ve yanlış davranışları belirleyiniz. Yanlış davranışların doğrularını söyleyiniz.

67 5

  • Cevap: Görselde iki çocuk ellerini yıkarken konuşup oyalanıyor ve musluktaki su boşa akıyor. Ellerini yıkamayı bitiren çocuk ise peçeteyi yere atıyor ve etrafı kirletiyor. Bu iki davranış biçimi yanlıştır. Görselin diğer çocuğu ise sadece ellerini yıkayarak ve hiçbir şeyle ilgilenmeyerek doğru olan davranışı yapıyor. 

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ardıç Yayıncılık 2. Ünite Evimizde Hayat Sayfa 65, 66, 67  Kaynakları Doğru Kullanma Etkinlik Soruları ve Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.