testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıPlanlı Yaşam Metni Cevapları (1. Sınıf Hayat Bilgisi)

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ardıç Yayıncılık 2. Ünite Evimizde Hayat Sayfa 68, 69, 70, 71  Planlı Yaşam Etkinlik Soruları ve Cevapları

Planlı Yaşam Metni Cevapları (1. Sınıf Hayat Bilgisi)

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 68 Cevabı 

Uyandığınız andan, gece yatana kadar yaptıklarınızı kısaca anlatınız.

  • Cevap: Uyandığımda kahvaltımı yapıyorum, okula gidiyorum, okul bittikten sonra evime geliyorum, derslerime çalışıyorum, oyun oynuyorum, akşam yemeğini yiyorum, biraz televizyon izledikten sonra uyuyorum.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı 

Siz de bir gününüzü nasıl geçirdiğinizi anlatınız.

  • Cevap: Sabah Sabah 7.20’de kalkıyorum. Elimi yüzümü yıkıyorum. Kahvaltımı yapıp, dişlerimi fırçalıyorum, okul kıyafetlerimi giyiyorum. Ders başlamadan önce okulda oluyorum ve dersimiz saat 09.00’da başlıyor. Okulda öğle yemeğini yiyorum ve okulumuz saat 02:30’da bitiyor. Eve geldikten sonra mahallemizdeki arkadaşlarımla oyun oynuyorum. Daha sonra eve gelip dinleniyorum. Akşam yemeğini ailemle birlikte yiyorum. Akşam yemeğinden sonra ailemle sohbet ediyor, kitap okuyoruz. Yatmadan önce dişlerimi fırçalıyorum ve saat 0930’da yatıyorum. 

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayıncılık Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı 

Siz de aşağıdaki tabloya, bir gününüzün planını, okul saatlerini dikkate alarak gazınız. Planınızı yaparken büyüklerinizden yardım alınız.

71 3

  • Cevap: Bu plana benzer günlük bir planı kendinize göre hazırlamalısınız.  

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ardıç Yayıncılık 2. Ünite Evimizde Hayat Sayfa 68, 69, 70, 71  Planlı Yaşam Etkinlik Soruları ve Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.