testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıSihirli Sözcükler Serbest Okuma Metni Etkinlik Cevapları (2. Sınıf Türkçe)

Sihirli Sözcükler Serbest Okuma metni cevapları ve soruları, Bilim ve Kültür Yayınları 2. Sınıf Türkçe Ders kitabı sayfa 274-275 (Kişisel Gelişim Teması)

Sihirli Sözcükler Serbest Okuma Metni Cevapları

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Bilim ve Kültür Yayınları Sayfa 274 Cevabı

SİHİRLİ SÖZCÜKLER

Dünyada dilleri, renkleri farklı pek çok insan yaşar. Ancak tüm insanlar güzel davranışları sever; kendilerine nazik davranılmasından hoşlanır. Nazik ve kibar olmak için işte size birkaç sihirli sözcük: Sabahleyin karşılaştığınız kişileri “Günaydın.” diyerek selamlayın. Gece yatmaya giderken de “İyi geceler.” demeyi unutmayın. Birinden yardım istediğinizde “lütfen” kelimesini kullanırsanız size severek yardım edecektir. Ona “Teşekkür ederim.” demeyi de unutmamalısınız.

Hediye verildiği zaman memnun olduğunuz söyleyin. Hediyeyi beğenmemiş olsanız bile sizi düşündükleri için kibarca teşekkür edin. Yemek yediğinizde, yemeği çok beğendiğinizi söyleyin. O kişi buna çok memnun olacak, size daha güzel yemekler hazırlayacaktır.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Bilim ve Kültür Yayınları Sayfa 275 Cevabı

Bir yakınınız sizi gezmeye götürdüğünde ona çok iyi vakit geçirdiğinizi söyleyin. Bu onu çok memnun edecek, sizi daha güzel yerlere götürmek isteyecektir.
İnsanlar konuşurken araya girmek istediğinizde “Affedersiniz.” deyin. O zaman sizi dinleyebilirler.
Ağlayarak, bağırarak dikkat çekmeye çalışmak hoş bir davranış değildir.
Yanlışlıkla birine çarptığınızda ve istemeden birini incittiğinizde “Özür dilerim.” demelisiniz. O zaman davranışınız hoş görülebilir. İnsanların arasından geçmek zorunda kalırsanız mutlaka “Affedersiniz.” diyerek izin istemelisiniz. O zaman insanlar size memnuniyetle yol vereceklerdir.

Bir odaya girmeden önce kapıyı vurmalısınız. Biri telefonla konuşuyorsa beklemelisiniz. Mutlaka ona bir şey söylemeniz gerekiyorsa “Özür dilerim.” demelisiniz.
Bu sihirli sözcükleri kullanırsanız daha kolay arkadaşlık kurabilir, daha sevilen bir insan olabilirsiniz.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Bilim ve Kültür Yayınları Kişisel Gelişim Teması Sayfa 274-275 Sihirli Sözcükler Serbest Okuma Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.