testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıTuvaletleri Temiz Kullanıyoruz Metni Cevapları (1. Sınıf Hayat Bilgisi)

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ardıç Yayınları 1. Ünite Okulumuzda Hayat Sayfa 27, 28, 29 Tuvaletleri Temiz Kullanıyoruz Etkinlik Soruları ve Cevapları

Tuvaletleri Temiz Kullanıyoruz Metni Cevapları (1. Sınıf Hayat Bilgisi)

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı 

Okul tuvaletlerini kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz?

  • Cevap: Tuvalet ihtiyacımızı teneffüslerde gidermeye, ders sırasında tuvalete gitmemiz gerekirse mutlaka öğretmenden izin almaya, kapalı olan tuvalet kapılarını çalmaya, tuvalete girmeden ve girdikten sonra ellerimizi yıkamaya dikkat ediyorum.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı 

Sağlığınızı da dikkate alarak tuvalet kullanma kurallarının önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz?

  • Cevap: Tuvaletler mikropların daha hızlı yayılma fırsatı buldukları alanlardır. Bu açıdan tuvalet kurallarına uymak büyük öneme sahiptir. Tuvaletler asla kirli bırakılmamalı, temiz tutulmalıdır. Aksi taktirde tuvaletteki mikroplar çeşitli hastalıklara neden olabilir.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ardıç Yayınları Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı 

Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Tuvaletin doğru kullanımını yansıtan görsellerin altındaki kutucukları işaretleyiniz.

  • Cevap:

29 5

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Ardıç Yayınları 1. Ünite Okulumuzda Hayat Sayfa 27, 28, 29 Tuvaletleri Temiz Kullanıyoruz Etkinlik Soruları ve Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.