testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 102

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 102 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 102

— Sürekli bir rahatsızlığımız ve kullandığımız ilaç varsa bunu belirtmek için ne yapabiliriz?

Herhangi bir sağlık probleminiz var mı? Bununla ilgili olarak evinizde olmadığınız zamanlarda siz ne yapıyorsunuz?

  • Cevap: Benim bazen başım ağrıyor. Evin dışında başım ağrıdığında anneme ya da öğretmenime söylüyorum.

• İlaçlarınızı bir yetişkin kontrolünde kullanmazsanız sonuçları neler olabilir? Tartışınız.

  • Cevap: İlaçları tek başıma alırsam çok tehlikeli olabilir. Yanlış ilaç alabilirim ya da fazla ilaç içebilirim. Bu yüzden her zaman bir yetişkinin yardımıyla ilaç almalıyım.

• Sağlığınızı korumak için nelere dikkat etmelisiniz? Söyleyiniz.

  • Cevap: Sağlığımı korumak için temiz kalmalı, sağlıklı yiyecekler yemeli ve hastalandığımda doktora gitmeliyim. Ayrıca, hareket etmeli ve iyi uyumalıyım! 😊

ETKİNLİK

Aşağıdaki resimleri inceleyiniz. Sağlıklı olmak ve hastalıklardan korunmak için hangilerini yapmalısınız? İşaretleyiniz.

  • Cevap:

102 1

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 102 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.