testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayıncılık Sayfa 15

“1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 15 İhsan Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları İhsan Yayınları Sayfa 15

Okulda ilk gününüz nasıl geçti? Anlatınız.

  • Cevap: İlk günüm okulun bahçesine geldiğimde biraz heyecanlıydım. Annem beni sınıfımın kapısına kadar getirdi. Kapıdan içeri girdiğimde, öğretmenim gülümseyerek beni karşıladı. Diğer çocuklar da sınıfa geliyordu, ve bazıları daha önce tanıdığım arkadaşlarımdı. Öğretmenimiz sınıfımızı gezdirdi ve bize sınıf kurallarını anlattı. Sonra hep birlikte renkli kum havuzunda oynadık ve yeni arkadaşlar edindik. O gün boyunca resim yapmayı öğrendik ve hikayeler dinledik. İlk günümde biraz heyecanlıydım, ama yeni arkadaşlarım ve öğretmenim beni çok rahatlattı. Okulun ne kadar eğlenceli olabileceğini gördüm ve bir sonraki günü dört gözle beklemeye başladım.

Aşağıdaki şiiri öğretmeninizden dinleyiniz.

  • Cevap:

OKULUM

Her şey ne kadar güzel,
Her şey ne kadar canlı,
Herkes biri birinden,
Sevinçli, heyecanlı.

Artık bugünden sonra,
Çalışıp dolacağım.
Yarın canım yurduma,
Faydalı olacağım.
Hüseyin KALABA

Belirli Günler ve Haftalar

(Cemal TÜRKMEN)

Okulunuzla ilgili duygularınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Okula gitmek benim için çok heyecanlıydı! İlk günümde yeni arkadaşlar edindim ve öğretmenim çok güzeldi. Ama biraz endişeli de hissettim, çünkü okulda neler olacağını tam olarak bilmiyordum. Neyse ki, arkadaşlarım ve öğretmenim yardımcı oldu ve o günü çok eğlenceli bir şekilde geçirdik. Okulda resim yapmayı, oyun oynamayı ve yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum!

1. Sınıf İhsan Yayıncılık Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 15 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.