testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası8. Tema Vatandaşlık Tema Değerlendirme Çalışmaları Cevapları (2. Sınıf Türkçe)

8. Tema Vatandaşlık Tema Değerlendirme Çalışmaları cevapları ve soruları, Ada Matbaacılık 2. Sınıf Türkçe Ders kitabı sayfa 255-256

8. Tema Vatandaşlık Tema Değerlendirme Çalışmaları Cevapları

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Sayfa 255 Cevabı

1. Aşağıdaki konuşmaları okuyunuz. Hangi çocuğun sorumluluk sahibi olduğunu işaretleyerek belirtiniz.

 • Cevap:

Annemle babam bana her konuda güvenirler. Birçok kez dışarıya çıkmama izin verdiler. Ben, onları izin verdiklerine pişman etmem. Öğütlerini dinlerim. Zararlı şeyler yapmam. Zamanında eve dönerim. (x)
Annemle babam bana izin vermezlerse bir yolunu bulup dışarıya çıkarım. Arkadaşıma gideceğimi söylerim. Sonra istediğim yerde oynar, acıkınca eve dönerim. Annemle babam beni çok merak ettiklerini söylerler. Bir daha yapmayacağıma söz veririm. ()

2. Aşağıdaki şekillerin anlamlarını yazınız.

 • Cevap255 1

3. Cümleyi tamamlayınız.

 • Cevap:

Bazı atıklar çöp değildir, Bunlar geri dönüşüme kazandırılabilecek önemli maddelerdir. Hatta israfı önlemek adına milli servetlerdir.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Sayfa 256 Cevabı

4. Alışveriş yaparken nelere dikkat ediyorsunuz? Kısaca yazınız.

 • Cevap: Gereksiz şeyleri almamaya dikkat ediyorum. Aldığım ürünün son kullanım tarihine bakıyorum. Ürünün fiyatını iyice inceliyorum. Alışveriş yaparken sadece gerekli şeylere konsantre oluyorum.

5. Aşağıda, bir yiyeceğin üretimi anlatılıyor. Görselleri inceleyiniz, Bu yiyeceğin soframıza gelene kadar hangi aşamalardan geçtiğini ve adını yazınız.

 • Cevap: EKMEK SOFRAMIZA NASIL GELİR
  Çiftçiler ekim ayında buğday tohumlarını tarlaya ekerler. Haziran ayında buğdayı tarladan hasat ederler.
  Saplarından ayrılan buğday un fabrikalarına gönderilir
  Un fabrikalarında buğday un haline getirilir.
  Fırıncılar unu kullanarak hamur karışımı hazırlar ve fırınlarda pişirirler.
  Nakliye araçları ile ekmek bakkal ve marketlere dağıtılır.
  Böylece bizler ekmeği satın alarak soframıza getiririz.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Yayınları Vatandaşlık Teması Sayfa 255-256 8. Tema Değerlendirme Çalışmaları Soruları ve Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.