testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıAklımdaki İcatlar Metni Etkinlik Cevapları (2. Sınıf Türkçe)

Aklımdaki İcatlar metni cevapları ve soruları, Ada Matbaacılık 2. Sınıf Türkçe Ders kitabı sayfa 160-161-162 (Bilim ve Teknoloji Teması)

Aklımdaki İcatlar Metni Cevapları

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Sayfa 160 Cevabı

AKLIMDAKİ İCATLAR
Adım Zeynep. İlçemizde yapılacak icat yarışmasına katılacağım. Herkes bana güveniyor, Tam bir şeyler bulmuşken okulda düştüm. Bunun üzerine biraz aklım karıştı. Yine de ne icat edebilirim diye düşünüyorum. Bir gün arkadaşım Dilara bana çok güzel bir kalem hediğe etti. Işıklı.,. Evet evet tam tepesinde bir ışığı var, Ne kadar da güzel, Dilara bana bu ışığı verince aklıma parlak bir fikir geldi, ışıklı terlik yapmak. Yaşasın! Daha önce neden aklıma gelmedi, Gece yataktan kalkıp su içmek isteyen biri olduğunda, ışıklı terlikle, karanlık evde golünü bulabilir. Ne kadar güzel ve yararlı bir icat, öğle değil mi? Artık işe koyulmalıyım. Öğretmenimin yanına koştum ve fikrini aldım. Işıklı terlikle ilgili çalışmalara hemen başladık. (…) Bir hafta içinde öğretmenimle beraber el ele vererek güzel bir ışıklı terlik yaptık. Başka bir zaman da, uçan terlik yapsak ne güzel olur. Öğretmenime söyledim, gülümsedi. Uçan bir terliğim olsa ayağıma takar, sabahtan akşama kadar uçar dururdum. — Çocukların hayalleri çok geniş oluyor, dedi öğretmenim, Ama senin hayallerinin ucu bucağı yok, diye de ekledi. Ben biraz daha tuhaf bir çocuktum demek. Ne yapayım işte ben de böyle biriydim, İcadımı tanıtma zamanına kadar güzel bir sunuş hazırlamam gerekiyordu. (…) Bu icadın ne kadar faydalı olduğunu jüri üyelerine anlatmalıydım. (…) İnşallah bu işin altından kalkabilirim, Çünkü icat yapmakla iş bitmiyor, Bir de icadını anlatmak ve karşındakini ikna etmek gerekiyor. (…) Sonunda icadımı tanıttım. Yarışmaya katıldım ve birinci oldum!

  • Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Yayınları Bilim ve Teknoloji Teması Sayfa 160-161-162 Aklımdaki İcatlar Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.