testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıAşağıda verilen kelimeleri içeren bir hikâye yazınız. “Doğa, çevre, temiz, geri dönüşüm, atık, fabrika, orman, yeşil, çöp vb.”

“Aşağıda verilen kelimeleri içeren bir hikâye yazınız. “Doğa, çevre, temiz, geri dönüşüm, atık, fabrika, orman, yeşil, çöp vb.”” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıda verilen kelimeleri içeren bir hikâye yazınız. “Doğa, çevre, temiz, geri dönüşüm, atık, fabrika, orman, yeşil, çöp vb.”

Aşağıda verilen kelimeleri içeren bir hikâye yazınız. “Doğa, çevre, temiz, geri dönüşüm, atık, fabrika, orman, yeşil, çöp vb.”

  • Cevap: Ben Karadeniz Bölgesinde yaşan bir çocuğum. Buradaki doğa Türkiye’nin hiçbir yerinde yok bence. Çevremizde hep ağaçlar var bu yüzden her yer yeşil. Bir gün buraya fabrika kurulacağı söylendi biz çok sinirlendik. Daha sonra fabrikanın geri dönüşüm fabrikası olduğunu söylediler. Ben geri dönüşümün ne olduğunu bilmiyordum bu yüzden anneme sordum. Annem bana, atık ve çöp gibi şeylerin doğaya atılmaması için toplanıp, böyle fabrikalara götürüldüğünü daha sonra bunların burada tekrardan kullanacağımız bir hale getirilmesi olduğunu söyledi. Böylelikle etrafımızda daha temiz oldu.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Çalışma Kitabı Cevapları Meb Yayınları Sayfa 113 ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.