testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıBölüşmek Kolay Değildir Metni Etkinlik Cevapları (2. Sınıf Türkçe)

Bölüşmek Kolay Değildir metni cevapları ve soruları, Ada Matbaacılık 2. Sınıf Türkçe Ders kitabı sayfa 253-254 (Vatandaşlık Teması)

Bölüşmek Kolay Değildir Metni Cevapları

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Sayfa 253 Cevabı

BÖLÜŞMEK KOLAY DEĞİLDİR
Günde kaç kez “Bu haksızlık!” d acaba? kaldırmak için bir kural olmalı, Kimseyi kayırmayan bir kural… Kendi doğum günümde pastadan herkes kadar yemem adil mi? Bu benim doğum günüm olduğuna göre, belki de başkalarından daha büyük bir parça almam daha adil olur,
Ama en iyi arkadaşlarım da daha fazla yemeli, Çünkü onları daha çok seviyorum ve küçükler daha az almalı, Çünkü onların mideleri daha küçük, Uç saattir yemek yemeyenler, bir saat önce yiyenlere göre daha fazla almalı. Off! Bölüşmek gitgide karmaşıklaşıyor, Sonuç olarak herkesin aynı miktarda almasına karar vermek, Böylesi kolay ve hızlı. Öbür türlü tartışmağı bitiremezdik. Adalet öncelikle bir paylaşım meselesi. Çünkü paylaşım kötü yapılırsa adalet sağlanamıyor.

  • Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

2. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Ada Matbaacılık Yayınları Vatandaşlık Teması Sayfa 253-254 Bölüşmek Kolay Değildir Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları ve 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm kitapların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz. Kitap cevapları hakkında düşüncelerinizi yorum bölümüne yazabilir. Aklınıza takılan tüm soruları Egitimsayfam.com Öğretmen ekibine iletebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.