testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası8’inci Ölçekli Dünyalar Model Yarışması ve Sergisi düzenlenecek

Modelcilik Kulübü Derneğince Ölçekli Dünyalar Model Yarışması ve Sergisi’nin bu yıl 8’incisi düzenlenecek. Uçaklardan tanklara, sivil otomobillerden canlandırmalara kadar farklı dallarda organize edilen yarışma, 6-7 Mayıs’ta …

05.05.2023

Modelcilik Kulübü Derneğince Ölçekli Dünyalar Model Yarışması ve Sergisi’nin bu yıl 8’incisi düzenlenecek. Uçaklardan tanklara, sivil otomobillerden canlandırmalara kadar farklı dallarda organize edilen yarışma, 6-7 Mayıs’ta İstanbul’da bir otelde yapılacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler eserlerini yarın sabah teslim edebilecek. Öğleden sonra değerlendirmenin uzman jüriler tarafından gerçekleşeceği yarışmada, 7 Mayıs Pazar günü ödül töreni ve atölye çalışmaları düzenlenecek.

ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ ATÖLYE

Organizasyonda modelcilik hobisi ile tanışmak isteyen çocuklar için özel bir atölye çalışması hayata geçirilecek. Deneyimli eğitmenler, ücretsiz atölye alışmalarında çocuklar ile model yapacak.

Yaş aralığı 7 ila 14 arasındaki çocuklarımız yaptıkları maketleri alıp evlerine götürebilecek. Bu organizasyonda çocuklarımızın ebeveynlerinden birlikte katılması gerekiyor. Atölye çalışmasında katılım sayısı 25 kişi olarak belirlendi.

100’ÜNCÜ YIL KATEGORİSİ

Her yıl farklı konulara odaklanan yarışmanın bu yılı Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümü nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kara, deniz ve hava unsurlarının 100 yılını konu alan özel sunumlar gerçekleştirilecek.

Yarışmaya bu kategoride katılan modellerden oluşacak bir kitap da hazırlanacak. Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki araçlar konusunda sunumlar da gerçekleştirilecek.

Organizasyon hakkında bilgi veren Modelcilik Kulübü Derneği Başkanı Tahir Özcıvan, “8’incisi yapılan organizasyonumuz, artık yurt dışından ses getiriyor. Bu yıl Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı için hem yarışma kategorisi hem de sergi ve sunumlar gerçekleştireceğiz” dedi.

“KÜLTÜR OLUŞTURULMASI İÇİN ÖNEMLİ”

Modelciliğin aslında hem boş zamanların doğru bir şekilde değerlendirilmesi hem de ülkemizde savunma sanayi, havacılık veya motor sporları için kültürünün oluşturulmasına önemli bir katkı sağladığını belirten Özcıvan, “Modelcilik, bir hobiden öte, el becerisini artıran, sanat ve tarih bilincini geliştiren, araştırmaya özendiren dünyaya farklı bir bakış açısı sunuyor. 7’den 77’ye modelcileri ve meraklıları organizasyonumuza bekliyoruz” diye konuştu.

İSTANBUL, (DHA)

8inci olcekli dunyalar model yarismasi ve sergisi duzenlenecek 0 4NzaPWHR

8inci olcekli dunyalar model yarismasi ve sergisi duzenlenecek 1

8inci olcekli dunyalar model yarismasi ve sergisi duzenlenecek 2 lXTOHtab

8inci olcekli dunyalar model yarismasi ve sergisi duzenlenecek 3 yNuWhmuK

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.