testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıBakan Özer, Bakü’ye gidecek

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, Bakan Mahmut Özer’in resmi temaslarda bulunmak ve eğitim alanındaki iş birliğinin güçlendirilmesi için yarın Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gideceğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “30 Ocak-1 Şubat’ı …

29.01.2023

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, Bakan Mahmut Özer’in resmi temaslarda bulunmak ve eğitim alanındaki iş birliğinin güçlendirilmesi için yarın Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gideceğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “30 Ocak-1 Şubat’ı kapsayan ziyarette Bakan Özer ve beraberindeki heyet çeşitli temaslarda bulunacak. Bakan Özer, ilk olarak Azerbaycan’ın önceki Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in de kabrinin bulunduğu Fahri Hiyaban’ı, ardından Azeri Şehitliği ve Türk Şehitliği’ni ziyaret edecek. Bakan Özer’in şehitlik ziyaretinden sonra Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor. Bakan Özer, daha sonra eğitim alanındaki iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunmak üzere Azerbaycan Eğitim Bakanı Emin Amrullayev ile bir araya gelecek. Programı kapsamında Bakü Devlet Mesleki Sanayi ve Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret edecek olan Bakan Özer, burada öğretmenlerle bir araya gelecek ve öğretmenlere hitap edecek” denildi.

Bakan Özer’in, programının 2’nci gününde, Bakü Türk Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek öğretmenler ile bir araya geleceği, STEAM Innovasiya Merkezi’ni ve Haydar Aliyev Kültür Merkezi’ni ziyaret edeceği kaydedildi.

ANKARA, (DHA)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.