testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıBakanlıktan 80 bin öğrenciye balıkçılık eğitimi

TARIM ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü, çocuk ve gençlerin balık ve balıkçılık konusunda bilinçlendirilmesi için Türkiye genelinde 80 binden fazla öğrenciye balıkçılık eğitimi verdi …

19.01.2023

TARIM ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü, çocuk ve gençlerin balık ve balıkçılık konusunda bilinçlendirilmesi için Türkiye genelinde 80 binden fazla öğrenciye balıkçılık eğitimi verdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nca 2022 yılı, ‘Küçük Ölçekli Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiricilik Yılı’ (IYAFA2022) ilan edildi. Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, ilgili kurumlar, merkez ve taşra teşkilatlarının da katılımıyla ‘Küçük Ölçekli Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiricilik Yılı’ kapsamında çeşitli faaliyetler düzenlendi. Bu kapsamda İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Muğla, Kahramanmaraş ve Elazığ başta olmak üzere ülke genelinde 302 etkinlik yapıldı. Bu toplantılarda, farklı yaş gruplarındaki ilköğretim öğrencilerine okullarda balık tür ve çeşitleri, besin değerleri ve faydaları konularında eğitimler verildi. Ayrıca balık-ekmek etkinlikleri gibi organizasyonlar gerçekleştirildi. Öğrenciler ile balık yetiştiriciliği yapılan tesislere ziyaretler yapıldı, balıklandırma etkinlikleri ve bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Şaduman TÜRKAY/ANKARA, (DHA)

bakanliktan 80 bin ogrenciye balikcilik egitimi 0 WvAWsGf6

bakanliktan 80 bin ogrenciye balikcilik egitimi 1 3gwzbaui

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.