testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıBaşakşehir’de ilkokul öğrencilerine robotik kodlama eğitimi verildi

Başakşehir Belediyesi, geleceğin yazılımcılarını keşfetmek amacıyla 8 ila 9 yaşlarındaki 30 ilkokul öğrencisine robotik kodlama ve mekanik eğitimi verdi. Sömestir tatili dolayısıyla hayata geçirilen projede öğrenciler hem eğlendi …

03.02.2023

Başakşehir Belediyesi, geleceğin yazılımcılarını keşfetmek amacıyla 8 ila 9 yaşlarındaki 30 ilkokul öğrencisine robotik kodlama ve mekanik eğitimi verdi. Sömestir tatili dolayısıyla hayata geçirilen projede öğrenciler hem eğlendi hem de kodlamanın temel bilgilerini öğrendi. Eğitme katılan öğrencilere katılım belgesi, ilk üçe girenlere ise özel ödül verildi.

Başakşehir Living Lab’da 6 gün süren eğitimde daha önce kodlama eğitimi almamış öğrencilere algoritma ve akış şeması hakkında bilgi verildi, uygulama yapma fırsatı sunuldu. Eğitime katılan çocuklara aynı zamanda Arduino kartı ve MBlock programlama ortamı tanıtıldı ve kodlamaya giriş yapıldı.

basaksehirde ilkokul ogrencilerine robotik kodlama egitimi verildi 0 ZwysqYKz

GENÇLER UYGULAMA DA YAPTI

Temel kodlama alıştırmalarından sonra çocuklara, robotlarda kullanılan DC motor, motor sürücü modülü ve bluetooth haberleşme modülünü de kapsayan temel elektronik bilgiler aktarıldı. Son olarak öğrenciler, öğrendikleri bilgiler ile Bluetooth ile Akıllı Telefon Kontrollü Robot uygulaması yaptı.

basaksehirde ilkokul ogrencilerine robotik kodlama egitimi verildi 1 n8TuhPKb

YARIŞMALARDA KIYASIYA REKABER OLDU

Eğitimin son aşaması ise öğrenciler için büyük bir heyecana sahne oldu. İkişer kişilik takımlara ayrılan öğrenciler, robot futbolu yarışmasında hünerlerini sergiledi. Geleceğin yazılımcıları, yarışma boyunca kıyasıya yarıştı. Eğitme katılan öğrencilere katılım belgesi, ilk üçe girenlere ise özel ödül verildi. Ödül törenine Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik de katıldı.

İSTANBUL, (DHA)

basaksehirde ilkokul ogrencilerine robotik kodlama egitimi verildi 2 EDOpUR6J

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.