testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıBeyoğlu’nda Akıl ve Zeka Oyunları Merkezi açıldı

Beyoğlu Belediyesi, gençlerin problem çözebilme ve düşünme aktivelerinin geliştirilmesine katkı sunmak amacıyla ‘Akıl ve Zeka Oyunları Merkezi’ kurdu. 5-14 yaş arası çocukları ve gençleri ağırlayan merkezde haftanın 7 günü ücretsiz …

03.02.2023

Beyoğlu Belediyesi, gençlerin problem çözebilme ve düşünme aktivelerinin geliştirilmesine katkı sunmak amacıyla ‘Akıl ve Zeka Oyunları Merkezi’ kurdu. 5-14 yaş arası çocukları ve gençleri ağırlayan merkezde haftanın 7 günü ücretsiz eğitimler veriliyor.

Beyoğlu Belediyesi, gençlerin Türkiye Yüzyılı’na hazırlanmasına katkı sağlamak amacıyla önemli bir projeyi hayata geçirdi. Gençlerin problem çözebilme ve düşünme aktivelerinin geliştirilmesine katkı sağlayacak olan Akıl ve Zeka Oyunları Merkezi Piyalepaşa’da açıldı. 5-14 yaş arası çocukları ve gençleri ağırlayan merkezde haftanın yedi günü ücretsiz eğitimler veriliyor.

Merkeze kayıt yaptıran öğrenciler, uzman eğitmenler eşliğinde satranç dama ve mangala sporunun temel oyun kurallarını en ince ayrıntısına kadar öğreniyor. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, tekniklerini ulusal ve uluslararası zeka oyunları eğitim ve yarışma kurallarına uygun olarak yapabilme becerisini de kazanmış oluyor.

“GENÇLERİMİZİ TÜRKİYE YÜZYILINA HAZIRLIYORUZ”

Beyoğlu’nda çocukları ve gençleri Türkiye Yüzyılına hazırladıklarını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Türkiye Yüzyılının inşasında, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize vereceğimiz eğitimler büyük bir önem arz ediyor. Bu bilinçle her alanlarda gençlerimizin gelişimine katkı sunacak projeleri hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Daha önce Akademi Beyoğlu, Bilim Beyoğlu, genç girişimciler için Cube Beyoğlu ve yüzlerce branşta eğitimler verdiğimiz BESMEK gibi birçok projeyi özellikle genç nesillerin hizmetine sunmuştuk. Şimdi bir yenisini daha eklemiş olduk: Akıl ve Zeka Oyunları Merkezi. Bu merkez, çocuklarımıza ve gençlerimize; düşünme, bilgi, beceri ve yeteneklerini artırması noktasında önemli bir katkı sunacak” dedi.

İSTANBUL, (DHA)

beyoglunda akil ve zeka oyunlari merkezi acildi 0 i5i4XunP

beyoglunda akil ve zeka oyunlari merkezi acildi 1 X8dGDuq4

beyoglunda akil ve zeka oyunlari merkezi acildi 2 kcp8phEf

beyoglunda akil ve zeka oyunlari merkezi acildi 3 A7h5ZAQQ

beyoglunda akil ve zeka oyunlari merkezi acildi 4 3Xh2XfL9

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.