testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankasıKreş Öğretmenleri Çocuklara Depremi Anlatmak İçin Eğitim Aldı

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından, Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı 15 kreşte görev yapan öğretmenlere yönelik ‘Deprem Gerçeği Çocuklara Nasıl Anlatılır?’ Nelere Dikkat Edilmelidir?’ konulu eğitim …

Kreş Öğretmenleri Çocuklara Depremi Anlatmak İçin Eğitim Aldı
12.03.2023

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından, Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı 15 kreşte görev yapan öğretmenlere yönelik ‘Deprem Gerçeği Çocuklara Nasıl Anlatılır?’ Nelere Dikkat Edilmelidir?’ konulu eğitim düzenlendi.

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı görev yapan öğretmenlere depremin ardından psikolojileri olumsuz yönde etkilenen öğrencilere nasıl davranılması gerektiğine dair seminer düzenlendi. Kartal Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen eğitime Maltepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümünden Öğretim Görevlisi Diğdem Enerem ve öğretim görevlisi Gülşah Aydın Yeşilyurt’un yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın ve Kreş Müdürü Hilal Kıraç katıldı.

 

kres ogretmenleri cocuklara depremi anlatmak icin egitim aldi 0 Xu2Ry5Cm

15 kreşin tüm öğretmenlerinin ve kreş personelinin de katıldığı eğitimde ‘Deprem Gerçeği Çocuklara Nasıl Anlatılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?’ gibi konu başlıkları sıralanarak çeşitli örneklere çocukların bu konudaki sorularına nasıl yanıtlar verilebileceği ve psikolojilerini düzeltme yolları ile ilgili bilgiler verildi.

Eğitim seminerinin sonunda soru cevap bölümü yapıldı ve kreş öğretmenleri, çocuklarla yaşadıkları tecrübeleri aktararak sorularını eğitmenlere yöneltti.

 

kres ogretmenleri cocuklara depremi anlatmak icin egitim aldi 1

İSTANBUL, (DHA)Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.