testyazılı sorularıçıkmış sorularkonu anlatımsoru bankası

Sosyal girişim, Cumhuriyet’in 100. yılında 1 milyon öğretmene ulaşacak 

İSTANBUL, (DHA) – YÖM Grup; öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek olacak ve bu alanda kamuoyunda farkındalığı artıracak bir …

Sosyal girişim, Cumhuriyet’in 100. yılında 1 milyon öğretmene ulaşacak 
17.11.2022

YÖM Grup; öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek olacak ve bu alanda kamuoyunda farkındalığı artıracak bir sosyal girişime imza atıyor. “Öğretmen Gelişirse Toplum Gelişir” mottusuyla yola çıkan sosyal girişim, Cumhuriyet’in 100. yılında 1 milyon öğretmene ulaşmayı hedefliyor.

“Öğretmen Gelişirse Toplum Gelişir” mottusuyla ve Cumhuriyet’in 100. yılında 1 milyon öğretmene ulaşma hedefiyle yola çıkan YÖM Grup, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak binlerce eğitim içeriğini öğretmenlere ücretsiz ulaştırmak için çalışmalar yürüttüğünü açıkladı.

sosyal girisim cumhuriyetin 100 yilinda 1 milyon ogretmene ulasacak 0 8I1QR2wK

ÖĞRETMENLER, EĞİTİM İÇERİKLERİNE ÜCRETSİZ ULAŞABİLECEK

YÖM Grup kurucusu Kayhan Karlı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çocuklarımız için iyi bir gelecek hayal etmek; eşitlikçi, barışçıl, huzurun hakim olduğu, adaletli bir toplumsal hayata kavuşmak istiyorsak öğretmenlerimizin yaşam boyu öğrenme yolculuklarına eşlik etmemiz gerekiyor. Biz de YÖM Grup olarak, dijital öğrenme platformu i-nimbus’taki eğitim içeriklerine öğretmenlerimizin ücretsiz erişebilmelerini sağlamak istiyoruz” diyerek öğretmenlerin toplumsal hayattaki rollerine dikkat çekti.

Dijital öğrenme platformu i-nimbus’taki eğitim içeriklerini öğretmenlere ulaştırmak için kamuoyunun, sivil toplum kuruluşlarının ve özel şirketlerin iş birliklerinin önemine değinen Karlı, “Bu yıl Öğretmenler Günü’ne kadar 50 bin öğretmenimize bu eğitimleri ulaştırmak istiyoruz. Asıl hedefimizse, 2023’te, yani Cumhuriyet’in 100. Yılında 1 milyon öğretmene erişebilmek. Toplumun bütün paydaşlarını bu toplumsal iyileşme hareketinin parçası olmaya davet ediyoruz. Bizler YÖM Grup olarak 5 bin öğretmenimizin üyelik bedelini karşılayarak bu toplumsal iyileşme hareketinin kartopu etkisi yaratmasını arzuluyoruz” diye konuştu.

sosyal girisim cumhuriyetin 100 yilinda 1 milyon ogretmene ulasacak 1

YENİ DÜNYA BECERİLERİNDEN KİŞİSEL FARKINDALIĞA BİNLERCE EĞİTİM

Dijital öğrenme platformu i-nimbus’ta öğretmenlerin mesleki gelişimine katkı sağlayacak liderlik, yöneticilik, girişimcilik, verimlilik eğitimlerinin yanı sıra kişisel gelişimlerini destekleyecek yüzlerce eğitim içeriği bulunuyor. Zenginleştirilmiş kitap ve makalelerden eğitim videolarına geniş bir kataloğa sahip i-nimbus’ta tamamlanan her eğitim ayrıca sertifikalandırılıyor.

Öte yandan “Öğretmen Gelişirse Toplum Gelişir” projesinin Türkiye’nin her yerine yayılan, yalnızca eğitim alanında değil farklı sektörlerde çalışmalar yürüten şirketlerin de katılım sağlayacağı, geniş kapsamlı bir harekete dönüşmesi için; i-nimbus eğitimlerinin 1 yıllık üyelik ücreti de 1050 Türk lirası yerine 500 Türk lirası olarak belirlendi.

 

 

sosyal girisim cumhuriyetin 100 yilinda 1 milyon ogretmene ulasacak 2 JSJISKDQ

İSTANBUL, (DHA) Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.